вторник, 26 ноября 2013 г.

Полезные советы от EKOCENTRS - Недвижимость в Латвии: Как установить правильную цену?















 Laimīgā stunda!
Katru otrdienu
no 16.00-17.00
Jums ir  bezmaksas konsultācijas.

Pieraksts pa tālr.:
 +371 67280080,
+371 22305373
Tērbatas iela 6/8-72, 
Rīga










21.  Как установить правильную цену?
Понятно желание каждого продавца получить за свое имущество максимально возможную цену. Но обратите внимание, цена должна быть не просто задранной до потолка, но – возможной, то есть такой, которую действительно возможно получить.
Очень часто продавцы спрашивают:
- Для чего это нужно? Почему нельзя установить цену методом «тыка»?
Можно. Но только если вы располагаете неограниченным запасом времени. Или – если на рынке недвижимости такой бум, что первое попавшееся предложение отрывают с руками.
Если бума нет, а ваши обстоятельства таковы, что вам необходимо поторопиться со сделкой, то вопрос цены – приоритетен. Если вы, в надежде на дальнейшие «торги», выставите свою недвижимость по несуразно большой цене, то вы не дождетесь ни покупателей, ни торгов. Зато очень быстро наступит момент, когда ваша недвижимость «намозолит глаза» участникам рынка и вообще перестанет их интересовать.
И вы вынуждены будете, потеряв понапрасну время, снять ее с продажи на какой-то срок, чтобы покупатели, которых на рынке недвижимости Латвии, к сожалению, не бесконечное множество, восприняли бы ее, как новый, а не примелькавшийся объект.
Пример:
Недавно мы были вынуждены отказаться от одной сделки. Клиент – славная женщина, желала поменять свою небольшую, однокомнатную квартирку в центре на двухкомнатную в спальном районе. Да хорошо бы еще, чтобы с ремонтом. Да на втором этаже. Да чтобы вид из окна радовал. Да магазины и остановка – рядом были. Да... Перечень можно продолжить.
Но неплохо бы все-таки соизмерять желаемое с реальностью.
Я думаю, каждый знает хотя бы одну женщину, которая держит в шкафу платье с названием «когда я похудею». То есть платье как бы есть, но и одеть его, как бы в настоящий момент невозможно. Есть как бы желаемое состояние, которое как бы, возможно, когда-нибудь будет достигнуто.
Вот это самое «как бы» и не позволило успешно завершить сделку. Ибо на резонный довод о том, что цена однокомнатной квартиры никак не позволяет получить все желаемые опции «в одном флаконе», ответ звучал просто:
- Ну, мне за мою квартиру в 2007 году давали....
- Да, но в 2007 году и двушка в спальном районе стоила немало. Да и год сейчас 2013, а не 2007.
- Ну и что же, не колбасу ведь покупаем. Что-нибудь подвернется.
Вы, наверное, поняли. Невозможно продать одну квартиру по ценам 2007 года, а другую купить – по ценам 2013. Это – утопия. И даже если цена на квартиру в центре вырастет, то в то же самое время подрастут и цены на квартиры в спальных районах. Мечтать, конечно, не вредно. Но не соизмерять потребности с возможностями – губительно.

Да, все верно, бывают какие-то особые случаи неслыханного везения, когда люди выходят замуж за принцев или выигрывают сумасшедший куш в лотерею, но... Бывает это редко. И нужно либо иметь лотерейный билет, либо – внешность принцессы.
Так что цену лучше определять сразу.
Как можно определить, соответствует ли желаемая вами цена состоянию рынка? Самое простое действие – это зайти на сайт объявлений и посмотреть, а сколько хотят другие люди за аналогичные квартиры.
Но этого недостаточно.
И тому есть несколько причин.
Во-первых, вы видите не реальное положение дел, а – уровень пожеланий других продавцов. И если эти продавцы не профессионалы, то они тоже «желают», а значит, выдают желаемое за действительное. А во-вторых, вы же не знаете истинную цену о которой продавец и покупатель в итоге договорились. Значит, этот источник – недостоверен.
Что можно сделать?
Можно обратиться в Земельную книгу и, если у вас есть информация о конкретной сделке, поинтересоваться ценой продажи. Эта информация публичная и вы, заплатив небольшую пошлину, получите справку, в которой будет указана сумма сделки. 
Можно также обратиться к профессиональному маклеру или оценщику, чтобы он оценил вашу квартиру. Это будет значительно проще и объективней, потому что профессионал во-первых, знает положение дел на рынке,  во-вторых, относится к вашей недвижимости непредвзято, а значит – гораздо более объективно.
Если ответ вас не устроил, то можно пригласить еще одного эксперта и сравнить две оценки.
Важно! Приглашать надо профессионалов! Поинтересуйтесь, какой опыт у маклера, в какой компании он работает, какова репутация этой компании.

:-)
- Здравствуйте, это ваши соседи снизу.
- Ну?
- Вы не могли бы кран в ванной закрыть? А то еще ножки промочите, простудитесь, заболеете и умрете… А не умрете, так мы сейчас вас сами убьем!!!
_______________________________
 
21. Kā noteikt pareizu cenu?
Ir saprotama katra pārdevēja vēlme saņemt par savu īpašumu iespējami augstāko cenu. Bet pievērsiet uzmanību, cenai nav jābūt vienkārši uzskrullētai līdz griestiem, bet gan iespējamai, tātad tādai, kuru patiešām ir iespējams saņemt.
Pārdevēji ļoti bieži jautā:
-                   Kamdēļ tas ir vajadzīgs? Kādēļ nevar noteikt cenu „uz labu laimi”?
Var. Taču ar noteikumu, ka jums ir neierobežots laika limits. Vai arī, ja nekustamo īpašumu tirgū ir tāds bums, ka neskatoties krīt virsū visam, kas pagadās pa rokai.
Ja buma nav, bet jūsu apstākļi ir tādi, ka jums ir nepieciešams pasteigties ar darījumu, tad cenas jautājums ir prioritārs. Ja jūs cerībā uz „tirgošanos” palaidīsiet savu īpašumu tirgū par nesamērīgi augstu cenu, tad jūs nesagaidīsiet ne pircējus, ne tirgošanos. Toties ļoti ātri pienāks mirklis, kad jūsu īpašums „pieēdīsies” tirgus dalībniekiem un vispār pārstās jebkādu interesēt.
Jūs velto pazaudēsiet laiku un būsiet spiesti uz kādu laiku noņemt to no pārdošanas, lai pircēji, kuru skaits Latvijas nekustamo īpašumu tirgū diemžēl nav bezgalīgs, uztvertu to kā jaunu, nevis jau apnikušu objektu.

Piemērs:
Nesen mēs bijām spiesti atteikties no kāda darījuma. Mūsu kliente – jauka sieviete - vēlējās samainīt savu nelielo vienistabas dzīvoklīti centrā pret citu – divistabu dzīvokli guļamrajonā, un būtu labi, ja dzīvoklis būtu izremontēts. Un otrajā stāvā, un lai skats pa logu priecētu. Lai blakus būtu veikali un pietura. Jā... Uzskaitījumu varētu turpināt.

Tomēr nebūtu slikti saskaņot vēlamo ar realitāti.

Es domāju, ka katrs pazīst vismaz vienu sievieti, kura tur skapī kleitu ar nosaukumu „kad es novājēšu”. Tas nozīmē, ka kleita it kā ir, bet arī pašlaik to uzvilkt nav iespējams. Ir it kā vēlamais stāvoklis. Kurš it kā kādreiz varētu būt sasniegts.

Lūk, tieši šis „it kā” nedeva iespēju veiksmīgi pabeigt darījumu, jo uz loģisku argumentu, ka par vienistabas dzīvokļa cenu nav iespējams nopirkt visas ekstras „vienā flakonā” skanēja viena un tā pati atbilde:

-          Nu, bet man 2007. gadā par šo dzīvoklis deva...

-          Jā, bet 2007. gadā divistabu dzīvoklis guļamrajonā arī nemaksāja lēti. Turklāt pašlaik ir 2013. gads nevis 2007.

-          Nu, jā, bet nepērku jau desu, gan kaut kas parādīsies.

Jūs laikam sapratāt. Nav iespējams pārdot vienu dzīvokli par 2007. gada cenām, bet otru nopirkt par 2013. gada cenām. Tā ir utopija. Pat ja vienistabas dzīvokļa centrā cena pieaugs, tai pašā laikā pieaugs arī citu dzīvokļu cenas.

2013, bet ne 2007.

Jā, protams, gadās kaut kādi atsevišķi neizsakāmas veiksmes gadījumi, kad cilvēki apprecas ar prinčiem vai laimē loterijā naudas žūksni, bet... Tas notiek reti. Turklāt, lai tā notiktu, ir jābūt loterijas biļetei vai princeses izskatam.  
Tādēļ labāk cenu noteikt laikus.
Kā var saprast, vai jūsu vēlamā cena atbilst tirgus stāvoklim? Visvienkāršākā darbība ir ieiet sludinājumu portālā un paskatīties, cik citi cilvēki grib par analoģiskiem dzīvokļiem.
Taču ar to nepietiek.
Tam ir daudzi iemesli.
Pirmkārt, jūs neredzat patieso lietu būtību, jūs redzat tikai citu pārdevēju vēlmju līmeni. Ja šie cilvēki nav profesionāļi, viņi arī „vēlas”, tātad uzdod vēlamo par esošo. Otrkārt, jūs taču nezināt patieso cenu, par kādu pircējs un pārdevējs galu galā vienojās. Tātad šis avots nav uzticams.
Ko var izdarīt?
Var vērsties Zemes grāmatā un painteresēties par kāda jums zināma darījuma cenu, ja vien jums ir informācija par šādu darījumu. Šī informācija ir publiski pieejama, un jūs, samaksājot nelielu nodevu, saņemsiet izziņu, kurā būs norādīta darījuma summa.
Var vērsties arī pie profesionāla māklera vai vērtētāja, lai viņš novērtē jūsu dzīvokli. Tas būs vienkāršāk un vairāk objektīvu, jo šāds cilvēks, pirmkārt, zina stāvokli tirgū, un otrkārt, viņam pret jūsu īpašumu ir neitrāla attieksme, tādēļ arī vērtējums būs objektīvāks.
Ja jūs atbilde neapmierina, var pieaicināt vēl vienu ekspertu un salīdzināt divus vērtējumus.
Svarīgi! Jāaicina profesionāļi. Painteresējieties, kāds ir māklera stāžs, kādā uzņēmumā viņš strādā, kāda ir šī uzņēmuma reputācija.

:-)

Zvans pie durvīm.
-          Sveicināti, te ir jūsu kaimiņi no apakšas.
-    Nu un?
-    Vai jūs varētu aizvērt krānu vannasistabā? Jums var samirkt kājiņas, varat saaukstēties, saslimt un nomirt...Ja nenomirsiet, tad mēs paši jūs nositīsim!!!
_________________________________________

 Актуальные предложения

Aktuālie piedāvājumi

    
120 000 EUR

                                 1 600 EUR/кв.м

                                   154 000 EUR





 SIA „EKOCENTRS”, Reģ. Nr. 40003404760,   
Tērbatas iela 6/8-72, Rīga, LV-1050,   
Tālr. 67280080, fakss 67284540

 Новости и полезные советы от EKOCENTRS

Для Ваших друзей это тоже важно.
Укажите их контактную информацию, и они тоже будут получать эти полезные данные.

Jūsu draugiem tas arī ir svarīgi.
Norādiet viņu kontaktinformāciju un viņi arī saņems noderīgas ziņas.






Комментариев нет:

Отправить комментарий